makburn 9 Takipçi | 27 Takip

"Ölmeseydi kafasına sıkacaktık"

2011-02-11 17:54:00

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Erol Ölmez, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Ergenekon bağlantılarını bildiği için öldürüldüğü iddia edildi. Yeni Akit gazetesine konuşan "Ergenekon" davasının tutuksuz sanığı Erol Ölmez, Yazıcıoğlu'nun Savcı Zekeriya Öz'e konuşacağı için öldürüldüğünü öne sürdü.

KAFASINA SIKACAKLARDI
Ölmez şöyle konuştu: "Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon bağlantılarını biliyordu. Müthiş bilgilere sahipti. Elindeki bilgi ve belgeleri yavaş yavaş Savcı Zekeriya Öz'e sunacaktı. Ölümü planlanmıştı. Helikopter düşmese, kafasına sıkacaklardı veya zehirleyeceklerdi. Helikopter düştüğü zaman, Muhsin Yazıcıoğlu'nun günlüğü nerede?"

MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN SUSTURULMASI İÇİN TOPLANDIK
Yazıcıoğlu'nu susturma toplantısının Ankara Dikmen'de yapıldığını iddia eden Ölmez, "Toplantıya katılan Çerkez Ali çok güçlü bir devlet adamıdır. Kendisi şu an hâlâ aktiftir. Ergenekon 11 kişilik konseyden kurulmuştur. Çerkez Ali, konseyin ikinci adamıdır. Ergenekon'un iki numaralı ismidir. Hiç kimse ona hesap soramaz. Çerkez Ali kod adlı kişi ile ben ve şu an milletvekili olan şahısla, Muhsin Yazıcıoğlu'nun susturulması için toplandık. 10 milyon dolar para teklif edildi" dedi.

PATRİKHANE İSTEDİ
Ölmez şöyle devam etti: "Benim gö-revim cemaat ve tarikatçılarla beraber olmaktı. Arapça ve Kur'an'ı çok iyi bilmem gerektiği söylendi ve bir eğitmen tarafından Arapça ve Kur'an öğrendim. Önce Nakşibendi tarikatına girdim. Sakal da bıraktım, cübbe de giydim. İsmailağa cemaatine de girdim. Patrikhane, İsmailağa cemaatinden rahatsızdı. İsmailağa içerisinde cinayetler oldu. Bayram Ali Öztürk ve Hızır Ali Hoca. Bunlar niye öldü? Patrikhane, İsmailağa cemaatinin kaldırılmasını istiyor, Ergenekon'a müracaat ediyor. Bunun için kaynak, para ve güç veriyor."

KAYNAK : HABER3

0
0
0
Yorum Yaz